Haberler

Gözlükçülerden işporta ve internet uyarısı

Anadolu Gözlükçüler Federasyonu Başkanı Taylan Küçüker konuyla ilgili olarak “Numaralı gözlükler (Uzak –yakın okuma gözlüğü) kontak lens 5193 sayılı özel meslek kanunumuza göre sadece optisyenlik müesseselerinde satılır. Optisyenlik müesseselerinde satılan optik ürünler, garanti belgeli ve TİTUBB kayıtlıdır. Optiyenlik müesseselerinde satılan ürünlerin taklit ve sahtesi olmaz. Çünkü 2 sene garanti belgesi ile ve TİTUBB’na kayıtlı ürünlerdir.

İnternet ve işportada satılan ürünler uzak doğu menşeli kaçak, hurda malzemeden üretilir. Çerçeveler alerji, tahriş, camlar kolaylıkla kırılabildiği için göz yüz yaralanmalarına sebep olur. Kaçak yollarla geldiği için büyük katma değer vergisi kaybına da sebep olur. Gözlük ve kontakt lens görmeyi temin eden optik tıbbi cihazdır. Göz ve görme sağlığınız için sahte taklit ürünlerin yoğun olarak satıldığı işporta ve internet ürünlerine itibar etmeyiniz.

Optisyenlik müesseseleri TC Sağlık Bakanlığı tarafından yılda en az iki kere eczaneler gibi denetlenir. Her türlü optik ürünü optisyenlik müesseselerinden almanız göz sağlığınız açısından son derece önemlidir.” dedi.