Haberler

Çocuğunuz Dünyayı Daha Net Görsün

Çocuğunuzun görme bozukluğu olmayan akranları gibi spor derslerine ve günlük okul hayatına aktif olarak katılabilmesini ve tatillerde kendisini rahat, özgür hissedebilmesini mi istiyorsunuz?

Çocuğunuzun gözlerinde sorun var ve gözlük takması mı gerekiyor? Görme kusurunun kendine güvenini ve inancını etkileyip etkilemediğini mi merak ediyorsunuz? Çocuğunuzun görme bozukluğu olmayan akranları gibi spor derslerine ve günlük okul hayatına aktif olarak katılabilmesini ve tatillerde kendisini rahat, özgür hissedebilmesini mi istiyorsunuz? Evet, bunun bir çözümü var :
Çocuklar ve ergenlik dönemindeki gençler kontak lens kullanıcısı olmak için mükemmel adaylar
Yapılan bilimsel araştırmalar çocukların ve ergenlik dönemindeki gençlerin kontak lens kullanıcısı olmak için mükemmel adaylar olduklarını ve kontak lens kullanmaya ve kullanırken hijyen kurallarına uymaya çabuk adapte olabildiklerini gösteriyor.
Oldukça hareketli oldukları da düşünülürse kontak lensler onlar için çok daha elverişli bir görme bozukluğu düzeltme şekli. Kontak lens çocukların ve gençlerin spor aktivitelerine katılımlarını ve genel aktifliklerini kolaylaştırıyor. Gözlükler çocuğunuzun günlük yaşamında sorunlar yaratabilirken veya hareketliliğine ciddi bir kısıtlama getirirken kontak lensler sayesinde futbol, jimnastik veya dans gibi aktivitelerde daha aktif rol alabiliyorlar.

Uzmanlar, kontak lenslerin bakımını mükemmel şekilde yapan 8-12 yaşlarında pek çok çocuğun olduğunu belirtiyorlar…

Kontak lens kullanımında çocuğun olgunluk seviyesi ve motivasyonu önemli bir rol oynuyor. Uygun yaşta kontak lens kullanmaya başlamak onların kontak lens konforunu net görüşle ömür boyu yaşayabilmelerini sağlıyor.

Unutmayın ki kontak lens medikal bir üründür, bu da ancak bir göz doktoru tarafından uygulanması ve reçete edilmesi gerektiği anlamına geliyor. Bu nedenle eğer çocuğunuzun görme bozukluğunun düzeltilmesini istiyorsanız mutlaka kontak lens uygulaması yapan uzmanın bulunduğu bir göz kliniğinden randevu almalısınız.